Dokonalé zdobenie pomocou pečiatky!

Návody - Dokonalé zdobenie pomocou pečiatky!

20.08.2021

Túžite po krásnom nechtovom designe, ale so zdobiacim štetčekom nie ste práve najlepší kamaráti? Vyskúšajte pečiatkovú metódu, vďaka ktorej vytvoríte na svojich nechtoch tie najkrajšie obrazce a to už behom sekundy!

Nebojte sa vyskúšať pečiatkovú metódu a vytvorte si ľahko a rýchlo na svojich nechtoch krásne motívy. Ak máte tie správne produkty, nie je sa čoho báť, zvládne to skutočne každá z vás. A čo všetko budete potrebovať? Základom je kvalitná pečiatka so stierkou, vďaka ktorej prenesiete veľmi ľahko motív na necht. Vyberajte si veľmi pozorne, na trhu najčastejšie zoženiete dva druhy pečiatok a s každou sa pracuje trošku inak, to si ale vysvetlíme neskôr. Ďalej je potrebná kovová zdobiaca doštička s motívmi. Na našom e-shope máme veľké množstvo pečiatkových doštičiek, takže verím, že si každá z vás vyberie tú svoju. No a ďalej stačí už len kvalitný lak na pečiatkovanie!

arazitko2

Tip: Nikdy nepoužívajte na pečiatkovanie gél lak alebo laky na nechty založené na gélovej báze. Tieto gél laky alebo laky na nechty na gélovej báze sú na pečiatkovanie veľmi riedke a motív by sa vám nepodarilo otlačiť. Laky na pečiatkovanie sú viac pigmentované, nikam nestekajú a veľmi rýchlo zasychajú.

 

A ako na to?

Naneste si primerané množstvo laku na pečiatkovanie na daný motív, ktorý ste si vybrala. Nadbytočné množstvo vždy z doštičky zotrite stierkou. V tejto fáze je treba pracovať skutočne veľmi rýchlo, pretože lak rýchlo zasychá. Teraz sa dostávame k rozdielom medzi pečiatkami. Ak máte gumovú (nepriehľadnú) pečiatku, motív otlačte silnejším stiskom a preneste ho kolísavým pohybom na necht. Ak máte silikónovú (väčšinou priehľadnú) pečiatku, pri otlačení na pečiatku vôbec netlačte a veľmi jemne ju naneste na necht (tu bez kolísavého pohybu, ale kolmo na necht).

Tak čo, podarilo sa? Finálny motív nechajte chvíľočku zaschnúť na vzduchu a prelakujte ho buď klasickým priehľadným Tom Coatem, ktorý necháte zaschnúť na vzduchu alebo ho prelakujte záverečným lesklým finishom a vytvrďte ho v UV/LED lampe. Ak si stále nie ste v pečiatkovej metóde isté, pozrite si naše video, v ktorom celý postup ukazujeme:


Tip na záver

Vedeli ste, že s mäkkou (silikónovou) pečiatkou sa dá vytvoriť taktiež dokonalá francúzska manikúra? Stačí naniesť na pečiatku väčšie množstvo laku alebo gélu určeného na francúzsku manikúru a hranu nechtu do pečiatky jednoducho zatlačiť.

jjj
ko_ka_nani

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!