Ako na odstránenie alebo skrátenie akrylu a gélu v domácom prostredí?

Ako sa postarať o manikúru, keď sú všetky salóny zatvorené a my nemáme žiadnu inú možnosť, než to skúsiť svojpomocne doma? Rada vám poradím, ako si správne odstrániť gélové alebo akrylové nechty aj so základným vybavením!

Ako sa postarať o manikúru, keď sú všetky salóny zatvorené a my nemáme žiadnu inú možnosť, než to skúsiť svojpomocne doma? Rada vám poradím, ako si správne odstrániť gélové alebo akrylové nechty aj so základným vybavením!

Situácie sú nevyspytateľné a či už zasiahne vyššia moc alebo to skrátka nejako nestihneme, isté je, že odrastajúca manikúra okrem toho, že nevyzerá pekne, môže tiež začať prekážať. Navyše – ako nechty odrastajú, tak sa C oblúk a zosilnená časť nechta presúva k špičke nechta a môže sa potom stať, že pri zachytení nechta vplyvom dlhého odrastu a odkrytej časti nechta sa vám necht zlomí priamo v odkrytom lôžku, čo je veľmi, veľmi nepríjemné. Preto som sa tiež narýchlo poponáhľala na pomoc, aby som vám ukázala, ako umelé nechty odstrániť alebo skrátiť aj doma. Ako na to? Čítajte ďalej!

1. Hygiena na prvom mieste

Rovnako ako u modeláže je na prvom mieste zdravie a perfektná hygiena. Pri pilníkovaní umelých nechtov vzniká veľa jemného prachu, na ktorý sú v salónoch vybavení špeciálnymi odsávačkami. Je jasné, že väčšina z vás také poklady doma pravdepodobne nemá, vyberte preto ideálne vonkajšie prostredie – balkón, záhradu, prípadne si pokojne sadnite k otvorenému oknu.

Miestnosť musí byť dobre vetraná a pri pilníkovaní by vám nemal nikto asistovať, najmä nie deti. Pretože prach sadá na sliznice, chráňte sa rúškom, šatkou alebo nejakou látkou, ktorou si zakryjete nos i ústa.

2. Parťák pilník

Bez pilníka sa nezaobídete. Pokiaľ žiadny nemáte, nejaký zoženiete v každej drogérii, prípadne si vyberte nejaký tu. Dôležitá je hrubosť pilníka, siahnite po tých s hrubosťou 150 až 180. Príliš jemný pilník vám s prácou veľmi nepomôže a príliš hrubý potom môže byť až nepríjemný. Pred pilníkovaním tiež nezabudnite zatlačiť kožičku.

Pilníkujte vždy pod miernym uhlom, nech si necht nespilníkujete do ostrého pazúra – navyše s hrubou hranou (nechcete predsa konkurovať mačkovitým šelmám, že áno).

Tip: Máte len malé odrasty? Nechty stačí o niečo skrátiť. V prípade, že je odrast veľký, necht najskôr skráťte pri špičke a potom pilníkovaním jemne skladajte vrstvu s farbou. Pilníkujte vždy len jedným smerom, aby vás necht nepálil.
cta1_sk
3. Odchlipy preč!

Pokiaľ sa vám necht od materiálu už rozpojil, určite odporúčame tam odchlip nenechávať. V mieste, kde sa gél alebo akryl rozpojil s nechtom, materiál úplne odstráňte. Dajte však pozor, aby ste si nepilníkovali do svojho nechta, sledujte teda starostlivo, kde je ešte materiál a kde už nie. Čím viac máte odstránený materiál, tým jemnejšie a presnejšie pilníkujte zostávajúce miesta. Následne potom necht ešte o niečo skráťte a opäť pilníkujte iba jedným smerom. Predídete tak nepeknému štiepeniu nechta.

4. Výživa a vitamíny

Je jasné, že nechty teraz vyzerajú smutne a unavene, doprajte im tak regeneráciu a odpočinok, než budete mať možnosť zájsť si do salóna na novú manikúru. Rozmaznávajte ich nechtovými kondicionéry, ktoré necht spevnia a vyživia a nezabudnite ani na olejček. A keď nemôžete mať hneď novú manikúru, venujte sa svojim rukám aj tak – potešte ich napríklad voňavým hydratačným krémom.
0208_8_w520_h520_q70hand_cream_sweet_mango_w640_q70

5. Nechty, ktoré zvládne každá

Jedno riešenie pre novú manikúru ale mám! Nemusíte byť profesionál a nie sú potrebné pokročilé znalosti v modeláži, aby ste si dlhotrvajúcu a peknú manikúru mohla urobiť sama. Vyskúšajte modeláž gél lakom – zabudnite na C oblúky a iné zložitosti a majte krásne nechty až tri dlhé týždne. Ako to docieliť? Zadovážte si niektorú zo šikovných sád na modeláž gél lakom. Gél lak sa nanáša rovnako ako lak a celkový postup je veľmi jednoduchý, zvládnu to aj začiatočníčky. No kedy inokedy sa naučiť niečo nové než teraz, keď musí veľa z vás sedieť doma, že? 😉

Verím, že vám môj článok pomohol a že nabudúce sa stretneme zase v salóne alebo u kamarátok doma. Majte dobrú náladu aj v neľahkých časoch a teším sa nabudúce. 🙂

Post navigation

Napísať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.