Sexy valentínsky nail art: Zahaľte svoje nechty luxusnou čipkou!

Inšpirácie - Sexy valentínsky nail art: Zahaľte svoje nechty luxusnou čipkou!

11.02.2020

Korzety, pančuchy, podväzky... Krásna a sexy spodná bielizeň patria k ženskému svetu rovnako ako rúž. Ako to ale vyzerá, keď do čipkovanej parády oblečieme svoje nechty?

Dávno sú doby, keď bol vrcholom „erotiky“ odhalený členok a keď nejaká originálna spodná bielizeň predstavovala skôr avantgardu alebo bola doménou tanečníc a žien z nevestincov. Dnes si bielizeň vyberáme a nebojíme sa ju v správnu príležitosť ukázať. Nepohodlné korzety a šnurovačky nahradili praktické podprsenky všetkých tvarov a veľkostí, obrie spodné „nohavičky“ až ku kolenám sa už tiež nenosia, v súčasnej dobe dokonca môžeme vidieť aj opačný extrém, keď tento kus bielizne predstavujú len akési šnúrky a trocha polyesteru zakrývajúce naozaj len to najnutnejšie (určite ste si práve spomenuli na nohavičky typu „tri nite“ :)).

Bielizeň tak trochu inak

Ženy sa toho dnes skrátka neboja a spodná bielizeň tvorí dôležitú súčasť ich šatníka, či už sú spokojne zadané alebo šťastne single. Či už to máte akokoľvek, isté je, že okolo sviatku zamilovaných je o bielizeň, jej nákup či nosenie zvýšený záujem. Ktoré z vás niekedy plánovali romantický večer s následnou prehliadkou najnovšej súpravy, vedia, že toto sa nikdy neomrzí. :)
117770412_sNemáte práve komu bielizeň predvádzať? Alebo patríte skôr k tým, ktoré nedajú dopustiť na bavlnené bombarďáky, ale nápadité čipky vás napriek tomu nejakým spôsobom priťahujú? Nevadí! Pokiaľ sa Vám vzory a motívy sexy bielizne páčia, poďme si spoločne ukázať, ako ich nosiť a nepoľaviť pritom zo svojho komfortu. :)

Čipky na každú príležitosť

Ako inak - motívy bielizne sa ako množstvo ďalších hitov dostali do sveta manikúry. Tzv. „lingerie nail art“ pôsobí príťažlivo, ale nie vulgárne. S použitím pastelových farieb naopak môžete docieliť aj veľmi nežný vzhľad. Ostatní potom môžu len hádať, či to, čo máte práve na nechtoch, zodpovedá skutočnej výbave vo vašej zásuvke s bielizňou. Ideálny nápad, ako trochu poštekliť náprotivok, s ktorým zatiaľ len randíte. :)


Zaujímavosť: Ženy boli predtým skoro posadnuté túžbou mať osí pás, a sťahovali sa tak do korzetov denne. Výrobcovia sa predháňali v tvaroch, látkach a vzoroch a pre dámy z vyššej spoločenskej vrstvy bol tento kus odevu dlho úplnou samozrejmosťou. Hoci lekári a ďalší neskôr upozorňovali na to, že deformuje telo, stláča vnútorné orgány a zhoršuje cirkuláciu krvi, tvarovaná postava bola žiadúca a obdivovaná. Až dvadsiate roky dvadsiateho storočia prišli s uvoľnením vďaka voľným strihom a za vojny bol korzet tým posledným, na čo tvrdo pracujúce ženy v továrňach mysleli. Dnes sa korzet objavuje u gotických, steampunkových a podobných subkultúr ako súčasť tematických odevov a svoje miesto si našiel aj v bielizníku modernej ženy, kde však až na výnimky už neslúži ako celodenný funkčný odev.

198c9acd3bb5fd8a263d92c8add8a7ccbd586b85b697ad3a27d5cbf93912d064

Krásne a jednoducho

Najlepšie je, že táto originálna manikúra nie je vôbec prácna. K imitácii čipky vám totiž skvele poslúžia ľahko dostupné samolepky, kde môžete skúšať nové a nové motívy. Dobre budú vyzerať snáď na akejkoľvek farbe a úžasne vyniknú aj na prírodných odtieňoch. Nezabudnite ani na hravé bodky, kvety a zdobenie!


Tip: Pripomeňte si tiež článok, v ktorom som písala o módnom priehľadnom nail arte, môže sa určite hodiť!

Ako sa vám páčila táto sexy inšpirácia, vyskúšate ju tiež, alebo je to pre vás až moc odvážne? Píšte mi do komentárov na Facebook, aká manikúra u vás tento rok na Valentína vyhrala a posielajte aj fotky!

Prajem príjemné a snáď aj zamilované dni. :)

Zdroj: pinterest, instagram, wikipedia.org

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!