S nechtami okolo sveta – tajomné aj bláznivé Japonsko plné inšpirácie!

Inšpirácie - S nechtami okolo sveta – tajomné aj bláznivé Japonsko plné inšpirácie!

28.08.2018

Vitajte v krajine vychádzajúceho slnka! Dnes budeme spoločne obdivovať manikúry inšpirované bohatou japonskou kultúrou, ktorú si Japonci prísne strážia už stovky rokov. Japonsko je na jednej strane veľmi modernou a vyspelou krajinou, zároveň však najmä v spoločnosti a zvykoch ďalej pretrvávajú tradičné až konzervatívne hodnoty. A čo nechty? Aj tam sa nájdu protiklady. Ideme na to!

Ako som spomenula už v úvode, Japonsko je plné protikladov. Schválne, čo sa vám vybaví, keď si spomeniete na túto nádhernú krajinu? Sú to prastaré chrámy, tradičné kimoná gejší, odvážni samuraji alebo najmodernejšie technológie a kreslené postavičky? Ani jedno nie je zle, pretože tu nájdeme naozaj všetko.

Ako sa môžeme japonskou krásou a kultúrou inšpirovať v manikúre? Predovšetkým príroda je v Japonsku úchvatná! Určite vám hneď naskočia aleje ružovo rozkvitnutých sakúr a japonské záhrady vypiplané do najmenšieho detailu. Na nechtoch budú skvele vyzerať rozkvitnuté stromy, rastlinné motívy alebo nežné vtáčiky. Môžete zvoliť jemné jarné pastelové tóny alebo sa pohrať s kontrastom, zvlášť biela, čierna a červená je úžasná kombinácia!
nh_t_b_n
Mne sa na Japonsku najviac páčia gejše. Gejša je profesionálnou spoločníčkou, zvyčajne krásnou a inteligentnou ženou, ktorej hlavným poslaním je baviť muža v spoločnosti tancom, spevom, hrou na hudobné nástroje, intelektuálnym hovorom či iným umením. Gejše patria medzi typické a neodmysliteľné symboly Japonska; na Západe sú však mylne stotožňované s luxusnými prostitútkami. Pre gejše je typický ich odev – nákladné kimoná, a tiež make-up, ktorý si určite vybavíte. Skúste si gejšu, vzory z jej kimona alebo vejár namaľovať na svoje nechty! Bude to trochu prácnejšie, ale výsledok stojí za to, čo hovoríte? :)


d28313fc0f1e04a99e0e240717fbf417geisha_maiko_2Viete, že…

Ku kaderníkovi sa chodilo raz za týždeň, pretože gejšin účes bol veľmi náročný, kedy sa do vlasov vtieral horúci vosk, aby účes držal. Celý týždeň tak gejšiam musel účes vydržať, teda aj spanie bolo veľmi nepohodlné, aby si účes nezničili. Nielenže návšteva kaderníka pri takejto úprave vlasov trvala celú večnosť, ale bola tiež dosť drahá, nebolo tak možné k nemu dochádzať každý deň. Dokážete si to predstaviť? Ja teda nie!


Vedľa konzervatívnej a tradicionalistickej stránky je tu druhá – uvoľnená a veselá. :) Z Japonska pochádzajú známe postavičky ako je mačička Hello Kitty alebo stále populárni Pokémoni. Tiež ste ich zbierali? :) Veľkým hitom sú tiež tzv. kawaii zvieratká a motívy. "Kawaii" v japončine znamená roztomilý a nazýva sa tak celá popkultúra, ktorá zahŕňa nielen kreslené postavičky, ale aj módu a celkový vzhľad. Roztomilých motívov na nechty nie je nikdy dosť, veď tak krásne pozerajú!
visit_japan_with_hello_kitty13013_main


Ako sa vám páčila naša cesta po Japonsku? Dúfam, že ste si ju užili a už premýšľate, ako bude vyzerať vaša ďalšia manikúra. Kvetinky, gejše alebo zvieratká? Pochváľte sa mi do komentárov na našom Facebooku! Zatiaľ prajem veľa nápadov!

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!