S nechtami okolo sveta – pestrofarebné dobrodružstvo naprieč Južnou Amerikou!

Inšpirácie - S nechtami okolo sveta – pestrofarebné dobrodružstvo naprieč Južnou Amerikou!

18.09.2018

Leto sa chýli ku koncu a s ním aj náš seriál S nechtami okolo sveta, ale nezúfajte, dnešný diel bude dosť farebný a energický na to, aby vám inšpirácia ešte nejakú dobu vydržala, než si pre vás pripravím ďalšiu sériu úžasných a originálnych tipov na dokonalú manikúru. ;) A kamže sa vydáme dnes? Spoznáme krásy Južnej Ameriky! Tešíte sa? Ideme na to!

Južná Amerika je plná farieb, tradície domorodých kmeňov sa tu snúbi so súčasnou kultúrou, nájdeme tu úchvatné dažďové pralesy, stopy dávnych civilizácií aj moderné veľkomestá. Čím len začať? Ja by som sa zašla pokochať miestnou prírodou, čo vy na to?

Na území viacerých juhoamerických štátov sa rozkladá nádherný Amazonský prales, ktorému sa tiež hovorí "zelené pľúca planéty". Celý Amazonský prales predstavuje viac ako polovicu tropických dažďových lesov celého sveta a žiaľ, ako asi viete, jeho plocha je každoročne menšia a menšia kvôli ťažobným spoločnostiam a hladom po poľnohospodárskej pôde. Taká škoda!
ef2cc78f1699dd579e3a5c6055d774ae
Z väčšej časti stále neprebádaná Amazónia ukrýva bohatý svet fauny a flóry. Nájdeme tu farebné papagáje, neobvykle sfarbené jedovaté žabky, exotické druhy motýľov, maličké kolibríky alebo majestátne jaguáre. Čo tak si na nechtoch vytvoriť vlastný dažďový prales so zvieratkami alebo farebnými rastlinami?
collage


Ak si netrúfate na ručné maľovanie, pomôžu vám samolepky alebo pečiatky. Nebojte sa ani abstrakcie, správnou kombináciou odtieňov môžete jednoducho vytvoriť veľmi efektnú sviežu manikúru inšpirovanú atmosférou tajomnej cestičky tropického lesa. :)

Zaujímavosť: V Amazónii okrem iného nájdete aj najväčšie lekno sveta, jeho listy majú priemer až 3 metre a sú také pevné, že unesú aj dvadsaťkilové dieťa. Lekno nesie názov Viktória amazonská a môžete ho vidieť aj v niektorých tuzemských botanických záhradách.
pantanal

Aj Južná Amerika má svoje pradávne pôvodné obyvateľstvo. Na území dnešných štátov Kolumbie, Ekvádoru, Peru, Bolívie, Čile a Argentíny sa rozkladala ríša Inkov, vo svojej dobe najmocnejšie a najväčšie impérium Južnej Ameriky. Najznámejšou pamiatkou na túto starú civilizáciu je zrejme Macchu Picchu – ruiny kultového mesta Inkov, ktoré bolo zaradené medzi nových sedem divov sveta. Ach, to je krása!
what_to_see_in_peru_6
Ríša Inkov zanikla s príchodom Španielov, dodnes však žijú potomkovia Inkov zvlášť na území Peru, keď stále hrdo nosia tradičné odevy a šperky s geometrickými vzormi, ktoré sa dostali aj k nám najmä na letných šatách alebo kabelkách s populárnou vlnou etno štýlu. Niet divu, že aj na nechtoch tieto vzory vyzerajú úplne nádherne!


763_736

Tip: Matný vzhľad je u tohto štýlu veľmi pôsobivý, čo poviete? Vyskúšajte obľúbený Top Velour pre zamatový výsledok!


Ešte pred návratom do našich končín sa spoločne zastavíme na tradičnom karnevale v brazílskom Riu de Janeiro, pri ktorom mestom chodia veľké sprievody extravagantne odetých tanečníkov a tanečníc pohybujúcich sa v rytme horúcej samby. Akcia sa koná každý rok na prelome februára a marca a navštívi ju denne okolo dvoch miliónov ľudí.
rio_carnaval_bresil.1516502.w740
No skoro mi vypadli oči z jamiek! Ťažko povedať, kto je menej oblečený, či dámy alebo páni, isté je, že ja by som odvahu na taký kostým asi nemala, hehe. :) A čo vy, milé čitateľky, išli by ste do toho, alebo by vám stačilo sa kochať a užívať si uvoľnenú atmosféru? Je isté, že kostýmy tu hýria farbami, šperky sa divoko lesknú a všetko dokresľuje výrazný make-up a iné doplnky. A manikúra? Nechajte sa zlákať výraznými odtieňmi a nebojte sa ani nechtovej bižutérie, leto ešte úplne nekončí!


2381a2fa6ccbb3d695e16baac36ad4d2

Ako sa vám páčila dnešná farebná inšpirácia? Určite si ešte tento rok stihnete zatancovať na latinsko-americké rytmy pod šírym nebom, tak hurá na veselú juhoamerickú manikúru, nech ste kráľovnou večera! Posielajte mi svoje nápady na náš Facebook, som zvedavá. :) Zatiaľ prajem veľa vydareného zdobenia.

Zdroj: wikipedia.org, zpdestnepralesy.blog.cz, pinterest, national-geographics.cz, artmuseum.cz, cnn.com, dwayne atkins

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!