Roztancovaný nail art: Zažiarte na parkete v rytme valčíka i salsy!

Inšpirácie - Roztancovaný nail art: Zažiarte na parkete v rytme valčíka i salsy!

16.04.2019

Už je to možno pár rokov, čo ste chodili do tanečných, ale možno sa chystáte znovu začať alebo vám tance skrátka imponujú – dnešný článok je inšpirovaný práve tancom a víri farbami!

Možno sa to nezdá, ale tanec je väčšinou pekná drina a aby ste sa ho naučili, je potrebné veľa hodín tréningu, výsledok však stojí za to, keď potom môžete trochu frajeriť na plese s naučenými krokmi, mám pravdu? :) Teraz však nezáleží na tom, či navštevujete kurzy tanca alebo sa doma pohojdávate do rytmu, keď si púšťate obľúbené pesničky, nail art inšpirovaný tancom môže vyskúšať naozaj každá z vás!


Od skackania v jaskyni k úklonom v sieni

Tanec má svoje korene už v praveku, keď ľudia pohybom vyjadrovali svoje pocity a tiež napodobňovali pohyby zvierat. Tancom potom tiež slávili úspešný lov, ale ich tancovanie bolo neohrabané a do ladných figúr malo ešte ďaleko. Postupom času, ako sa človek vyvíjal a menilo sa jeho vnímanie seba samého a okolitého sveta, ľudia do tancov začali vnášať ladnosť a cit a tanec sa postupne stal neoddeliteľnou súčasťou každodenného života. V stredoveku bol však niekoľko rokov považovaný za nežiaduci a jeho rozkvet prišiel až v období renesancie – určite si vybavíte pôsobivé tanečné figúry a krásne šaty dám! :)
feature_baroque_music_3_fma
Dnes je naozaj veľa druhov tancov, tak si spolu prejdeme tie, ktoré určite poznáte aspoň z počutia. Ideme na to!

Viedenský valčík s cisárovnou Sissi

Valčík vznikol síce z nemeckých tancov, ale najväčšej obľube sa tešil v 19. storočí vo Viedni, kde bol tancovaný na veľkolepých plesoch. Valčík môžeme považovať za revolučný tanec – dovolil totiž páru, aby pri tanci konverzoval, čo u predchádzajúcich menuetov a polonéz, ktoré sa tancovali viac „na diaľku“, nebolo možné. Dámy nosili skvostné róby svetlých farieb, vo vlasoch mali trblietavé diadémy a na rukách rukavice. Páni obliekali elegantný frak a móda na týchto plesoch sa tak najčastejšie niesla v kombinácii čiernej a bielej. Práve tieto farby sú vhodné pre všetky milovníčky valčíkov a decentných farebných tónov – a jemný kamienok alebo perleťový zalešťovací pigment môže také nechty len vylepšiť. :)
vladimir_pervunensky_the_viennese_waltz

Polka nielen na hodoch

Pôvod polky nie je celkom jasný, legenda však hovorí, že ju vymyslela deva Anna Chadimová okolo roku 1830 vo vtedajších Čechách. Polka sa veľmi rýchlo stala jedným zo spoločenských tancov, obľúbeným hlavne v strednej Európe a Amerike. Dnes ju poznáme hlavne z folklórnych a tradičných hodových zábav nielen v Česku, ale aj na Slovensku a v menšej miere aj v Rumunsku. S tradičnými tancami je v Európe spájaný tiež národný alebo regionálny kroj – ten je dnes symbolom stále udržiavaných alebo obnovených ľudových osláv a obyčajov a národnej hrdosti. Práve nádhernými výšivkami a vzormi je inšpirovaná manikúra pre polku a iné ľudové tance – vyskúšajte napríklad kvety rôznych farieb a niektoré vzory z vodolepiek. To je krása!

Zaujímavosť: V roku 2018 značka Dior "vykradla" tradičné rumunské kroje, keď odfotili modelku vo veste bez rukávov z ovčej kože vyzdobené vyšívaním v živých farbách a lemované čiernou kožušinou. Ľudoví umelci v rumunskej župe Bihor najprv žasli, keď objavili v kolekcii francúzskej luxusnej značky Dior oblečenie presne kopírujúce ich tradičný odev. Dnes si však mädlia ruky, pretože objednávky sa len tak hrnú.
144123

Čižmy a klobúk, to je country!

Country tanec je súhrnný názov pre veľmi početnú skupinu tancov, ktorých obľuba pretrvala po stáročia. Sú to tance skupinové a veľmi spoločenské, pozostávajúce z typických figúr a zaujímavých priestorových variácií, pri ktorých človek nie je obmedzený len na kontakt so svojím partnerom. Osobitá a premyslená choreografia týchto príjemných tancov umožňuje, že si niekedy zatancuje doslova každý s každým. V tanečných ste možno tancovali štvorylku, je to tak? :) Keď sa povie divoký západ, určite si vybavíte kožené odevy, kone, nehostinnú púšť, kaktusy a vzorované pončá. S country módou vám najviac budú ladiť nechty v béžových a hnedých odtieňoch a trocha zlatého glitrového prachu pripomenie pravú západnú zlatú horúčku.
dance_outlaw

Latinskoamerické rytmy na pláži aj v obývačke

Jedny z najatraktívnejších tancov, keď sa tancuje naozaj telo na telo, poznáme najmä z Južnej a Strednej Ameriky, a čo si budeme hovoriť, aj z obľúbeného filmu Hriešny tanec. :) Kubánska cha-cha, salsa alebo brazílska samba často prinútia aj tých, čo normálne netancujú, aspoň na jemné pohojdávanie bokmi aj pri bežných činnostiach doma a mne osobne tanečného partnera robí často obyčajná metla alebo mop. :) So sambou a výstrednými kostýmami sme sa stretli v jednom z predošlých článkov seriálu S nechtami okolo sveta, pripomenúť si ho môžete tu. :) Z výzoru odevov a tanečníkov je jasné, že o výrazné farby a zdobenie nemôžeme v tomto prípade ochudobniť ani svoje nechty a k slovu sa teda dostáva pestré ombré, neónové odtiene a trblietavé zdobenie. Ktorá farebná kombinácia sa vám páči najviac? :)
1200_6149_latin_dances_photo3
Tip: Pokiaľ si potrpíte na naozaj výrazné zdobenie, nezabudnite ani na nádhernú nechtovú bižutériu!

Tak ako sa vám dnešný roztancovaný článok páčil? Dúfam, že sa so mnou podelíte o svoje nápady na našom Facebooku, zatiaľ sa inšpirujte! :)

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!