Paráda pre verné fanúšičky k televízii i na štadión – nechty v štýle hokejových majstrovstiev sveta sú tu!

Inšpirácie - Paráda pre verné fanúšičky k televízii i na štadión – nechty v štýle hokejových majstrovstiev sveta sú tu!

14.05.2019

Hokejové fanúšičky, zbystrite! Mačka NANI vám v dnešnej špeciálnej inšpirácii predstaví niekoľko úchvatných nápadov na originálnu hokejovú manikúru, poďme na to!

S májovým mesiacom sa spája nielen známe „máj – lásky čas“, ale aj „hokeja čas“, pretože presne v tomto období každoročne prebiehajú majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Sledovanie hokeja nie je ani náhodou len doménou mužov, tento obľúbený šport má aj nemenej silnú základňu ženských fanúšičiek. Že medzi ne patríte tiež a už sa pomaly pozeráte na rozpis zápasov a nadšene plánujete s priateľmi fandiť v bare alebo doma pri televízii? Tak sa poďte so mnou inšpirovať a popri tvári si dajte záležať aj na výzdobe svojich nechtov!
d9c6897c1d5d722a36871fc9292948a6

Pár hokejových zaujímavostí, ktoré ste možno nepoznali:

- Ľadový hokej vznikol v 19. storočí v Kanade ako hra európskych prisťahovalcov. Slovo „hokej“ zrejme pochádza z francúzskeho označenia pre pastiersku palicu „hoquet“.

- Ako úplne prvý hokejový puk vraj poslúžilo zmrznuté kravské lajno. (No fuj! :) )

- Najvyššia zaznamenaná rýchlosť puku je 191,5 km/h. (To musela byť šupa!)

- Chrániče hrudníka pre hokejových brankárov sú vyrábané z rovnakého materiálu ako policajné nepriestrelné vesty.

Ešte ma fascinuje jedna vec a to doby, kedy sa hokej hrával bez prilieb a brankári mali iba jednoduché tvárové masky. Pravidlo o povinnom nosení prilieb vydal vtedajší prezident NHL John Ziegler až v roku 1979. No viete si to predstaviť?
first_stanley_cup

Hokejový klub Montreal ako víťaz Stanley Cupu v roku 1893

Nechty v národných farbách

Červená, biela a modrá patria k niekoľkým hokejovým veľmociam, takže Češky aj Slovenky to majú jednoduché. Nie je nutné sa držať priamo motívov vlajok, ale rôznymi kombináciami týchto farieb vždy docielite efekt, že sa s vami na tribúne alebo doma v obývačke tento mesiac určite počíta. :) Skvele bude vyzerať aj keď nechty prizdobíte napr. zalešťovacím pigmentom striebornej alebo perleťovej farby, keď vytvoríte pôsobivý efekt trblietavého ľadu.


Severské aj zámorské derby

Všetky fandíme asi hlavne tomu svojmu národu, stáva sa však, že náš tím medailu nezíska. Pre mňa osobne to nebýva dôvod prestať hokej sledovať, naopak väčšinou mám vo finálovej dvojici toho svojho favorita, ktorému víťazstvo prajem o niečo viac. :) Mám medzi priateľmi tiež kamarátky zo Škandinávie, ktoré sa na hokej tiež chystajú a ak sa stretneme všetky pri jednom stole v obľúbenom športbare, bude to veľmi zaujímavá prehliadka manikúr! :)


Modro-biele a zasnežené Fínsko, majestátne Švédsko a jeho tri korunky a tiež najúspešnejší tím čo sa týka hokejových víťazstiev – Kanada. Nielen s týmito tímami sa musí počítať a ja som veľmi zvedavá, akých senzácií a napínavých zápasov sa tento rok dočkáme. Tak do toho! :)

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!