Odvážne a divoké 60. roky na nechtoch? Poddajte sa nestarnúcemu pop-artu!

Inšpirácie - Odvážne a divoké 60. roky na nechtoch? Poddajte sa nestarnúcemu pop-artu!

21.11.2017

Možno, že si presne nepamätáte, čo sa skrýva pod slovným spojením „pop-art“, ale akonáhle vidíte
obrázok v tomto štýle, hneď viete, o čom je reč! Obrazy v štýle pop-artu dodnes môžete vidieť v
kluboch a kaviarňach, rovnaké motívy však môžete poznať aj z potlačených tričiek alebo módnych
doplnkov. My si dnes ukážeme, ako taký pop-art vyzerá na nechtoch, tak poďme na to!

Pop-art zažíval najväčší boom v nepokojných šesťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia, keď najmä v USA boli ľudia zahltení konzumom, ktorý po vojnových rokoch naberal na sile. Cieľom umelcov pop-artu bolo priblížiť ľuďom umenie v podobe zobrazovania bežných, každodenných predmetov, čo bol úplný opak dovtedy rozšíreného abstraktného expresionizmu - veľmi zjednodušene môžeme povedať, že keby ste na plátno rozliala niekoľko náhodných gél lakov a pridali pár čiar, máte abstraktný expresionizmus ako vyšitý. :)


andy_warhol_pop_art_soup

Nie každý obrazom toľko rozumie, navyše bolo treba v konzumnom svete trochu rozvíriť vody, a práve preto sa umelci pop-artu rozhodli, že umenie ľuďom priblížia cez to, čo veľmi dobre poznajú z každodenného života. Tak vznikli sýtofarebné obrazy znázorňujúce napríklad plechovky od polievky alebo Coca-Coly v rôznych odtieňoch, alebo napríklad farebne tónované portréty slávnych osobností. Že sa vám hneď vybavila slávna Marilyn Monroe? Tak to je presne ono!

marilyn

Pop-art žije dodnes a teší sa veľkej obľube v mnohých rôznych podobách. Jednou z nich je aj nail art, z ktorého som ja osobne absolútne unesená, pretože milujem žiarivé farby a netradičné motívy. Ak vás nebaví stále dookola na nechty maľovať kvety, striedať telové odtiene a tentoraz chcete vyskúšať niečo fakt extra, čítajte ďalej!Pop-art farbami priamo hýria, stojí však zato zobrať odvahu a v šedivých jesenných dňoch si na nechtoch vytvoriť nádhernú a nespútanú galériu umenia. Že neviete maľovať? To nie je žiadny problém! Na manikúru v štýle pop-artu hojne využijete obľúbenú pečiatkovú metódu alebo originálne nechtové samolepky. Určite tiež nezabudnite na žiarivé a sýte odtiene gél lakov, nech to má ozajstné grády!

Jedným z najobľúbenejších motívov je ovocie - farebné, šťavnaté, hravé... Čo na tom, že za oknom fičí severák a šedivá obloha nás obšťastňuje prvým snehom, roztomilé farebné ovocie vám pripomenie leto raz dva! Ak ste fanúšičkou komiksov, iste sa vám zapáčia rôzne "bubliny" s textom, komiksové postavy, ktorých zobrazenie pripomína sieťotlač. Čo tak vymaľovať si na nechty vlastný mini príbeh? :)

Pretože začiatkom šesťdesiatych rokov svoju kariéru rozbehli divokí The Rolling Stones a ich slávne logo v štýle pop-artu boli pery s vyplazeným jazykom, ďalším obľúbeným motívom sú pery v rôznych farbách a štýloch. Červené, ružové, rozpustilé aj zmyselné skvele podčiarknu vašu ženskosť, či už ste romantička alebo skôr rebelka.

Ak si potrpíte na portréty, vyhrajete sa s otlačovaním napríklad už spomenutej Marilyn alebo iného svojho idolu. No a ak si trúfnete, môžete skúsiť navrhnúť aj autoportrét v rôznych farebných kombináciách a skúsiť si, ako slávny pop-art pristane práve vám! :)

Nemá moc zmysel tu ďalej rozpisovať, čo všetko si na nechtoch môžete vytvoriť, pretože pop-art je úplne neviazaný, rozmanitý a má toľko podôb, koľko si len budete samy priať. Netreba sa nijako obmedzovať, pretože aj nechtové umenie nemá žiadne hranice a vy ako umelkyňa máte úplne voľnú ruku. :) Odvážte sa a vyskúšajte tento netradičný nail art aj vy! Ja som ako vždy zvedavá a natešená na vaše nápady, preto mi fotky svojich pop-artových manikúr určite posielajte na Facebook, nech si spoločne rozveselíte sychravé dni nádhernými farbami! Budem sa tešiť a zatiaľ prajem veľa inšpirácie pri modeláži! :)Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!