Nespútanosť divokej Afriky: Príroda a tradičné vzory ako perfektný letný nail art!

Inšpirácie - Nespútanosť divokej Afriky: Príroda a tradičné vzory ako perfektný letný nail art!

05.06.2018

V ďalšom diele seriálu S nechtami okolo sveta spoločne navštívime prekrásnu Afriku, ktorá je pre nás asi hlavne symbolom chudoby a akejsi zaostalosti, ale nenechajte sa zmiasť! Tunajší ľudia majú naozaj tuhý korienok a spolu so svojimi bohatými tradíciami sa dokázali prispôsobiť najrôznejším životným podmienkam. A pretože v Afrike sa dodnes dodržiavajú všelijaké zvyky ohľadom tetovania a maľovania, k nechtom je to už potom len krok!

Nesmrteľný etno štýl

Nie, u afrických dám, ktoré bývajú v chatrči postavenej z hliny a trusu, by ste vyčačkanú manikúru, akú poznáte z tunajších salónov, hľadali len ťažko. To však neznamená, že ich látkami, šperkami, rituálnym maľovaním a inými dekoráciami sa nemôžeme inšpirovať, až si budeme vytvárať svoju budúcu manikúru. Prečo? "Etno štýl" je totiž populárny aj u nás v Európe a jeho obľuba narastá najmä v letných mesiacoch, kedy vyniknú nápadité šaty, šperky i tetovanie.
mara15

Ako taký štýl nosiť na nechtoch? Je to v zásade veľmi jednoduché, využite rôzne geometrické tvary a nebojte sa výrazných farieb. Ktorá si netrúfnete na náročnejšie ručné maľovanie, môžete použiť obľúbené samolepky alebo pečiatkovú metódu. A je to!


Tip: Ako podklad na zdobenie vzorov nádherne vyzerajú farby nanesené v štýle ombré. Máte k nemu potrebné hubky? Určite sa vám po dnešnom článku budú hodiť! :)

Nie je ozdoba ako ozdoba

Afrických kmeňov je naozaj veľa, ale mňa najviac zaujali Masajovia z Kene a Surmovia z Etiópie. Prečo? Hneď vám to vysvetlím. :) Masajovia a Masajky sú totiž skutoční parádnici. Potrpia si na výrazné a vzorované látky, nešetria ani so šperkami a pre svoju výšku a štíhlu postavu sú neprehliadnuteľní. Páni z tohto kmeňa veľmi dbajú o svoju hrivu, ktorú splietajú do prapodivných vrkôčikov, dámy si naopak hlavu často vyholia, a dokonca, aby boli krajšie, si na temeno vtierajú tuk, aby sa viac leskli. No chápete to? My tu bojujeme proti mastným vlasom, ale Masajky pre istotu vlasy zhodia a kožu si mastia naschvál :) Masajovia svoje bohatstvo prepočítavajú na kravy, čím viac kráv muž vlastní, tým viac je majetný, a môže si tak dovoliť aj niekoľko manželiek. Kdeže autá alebo kreditky. :)
6dcf7de7fe00b0f5197504482710eddd458463877
twomaasaiwarriors2

A Surmovia? Tunajšie ženy si potrpia na dosť netradičný vzhľad a zdobenie, ale nečakajte nejaké bežné veci ako prstienky alebo náramky. Ony si do spodnej pery dávajú rovno niečo ako tanier! Fakt! Nerobia to však len tak z plezíru, čím väčší onen tanier je, tým väčšie má dievča veno. Niektoré z nich dokonca kvôli tejto ozdobe nemajú ani spodné zuby a také dievčatá sú paradoxne najviac žiadané. No, keď to vidím, tak by som snáď radšej bola chudobná nevesta. V roku 2011 bol síce tento zvyk oficiálne zakázaný, Surmovia ho však praktizujú ďalej.
36d7564020d927c5c987e69d8cd8dd64mursi

Inšpirácia zo zvieracej ríše

Obyvateľstvo Afriky je veľmi pestré, a to vrátane zvieratiek. Levy, leopardy, zebry, žirafy... Určite ich poznáte zo zoo, ale aký to musí byť pohľad vidieť všetkých týchto miláčikov v africkej savane? Africké zvieratá však vo svojom prirodzenom prostredí musia čeliť zásadnej hrozbe, a to sú pytliaci. Ľudia svojou chamtivosťou dokázali vyhubiť už nejeden druh; asi sa vám vybavia hlavne nosorožce, ktoré pod rukami pytliakov umierali kvôli svojim rohom, za ktoré boli záujemcovia na čiernom trhu ochotní zaplatiť aj státicíce eur. Kože majestátnych mačkovitých šeliem zase nedobrovoľne zdobia nejednu halu zbohatlíkov.
leopard_stare


Na nechty si však zvieracie vzory môžete dať úplne bez obáv, inšpirácia našťastie nikoho nebolí. :) Leopardí vzor fičí stále, aj keď ho niektorí módni návrhári už považujú skôr za prežitok, ale na nechtoch, to je iné. Nie je tiež nutné držať sa tradičnej farebnej kombinácie, pokojne popustite uzdu svojej fantázie a vtlačte leopardovi pekné pastelové pyžamo alebo dúhový disko oblek. :) Milovníčky čierno-bielych nechtov zase môžu využiť vzor zebry a v neposlednom rade si na nechtoch môžete vytvoriť pôvabnú scenériu rôznych zvieracích druhov. :)


Nekonečná nechtová préria

Ak si nepotrpíte na príliš zložité vzory, ale Afrika vám učarovala, inšpirujte sa krásou, akú poznáte z dokumentárnych filmov a prebalov knižiek. O čom je reč? Predsa o nádhernom západe slnka na safari. Tie najkrajšie môžete zahliadnuť pravdepodobne hlavne v národnom parku Serengeti v severnej Tanzánii, blízko Viktóriinho jazera. Tento park je jedným z najslávnejších a najrozsiahlejších chránených území Afriky. V reči Masajov znamená Serengeti "nekonečná préria" alebo tiež "préria nekonečna". Ja sa ani nečudujem, keď to vidím, čo hovoríte? :)
elephant_2231690_960_720

Pri manikúre môžete smelo využiť už spomínaný obľúbený ombré efekt, vďaka ktorému dosiahnete pôsobivé farebné prechody, presne ako na oblohe, kedy žiarivá žltá pomaly prechádza v oranžovú až červenú. Kto chce, môže na farebný podklad primaľovať pár siluet zvierat alebo rastlín, ale aj úplne bez ničoho budú nechty vyžarovať úžasné teplo a energiu. Teraz už len zavrieť oči a ... zaspať pod krásnym africkým nebom. :)
20130510_024136_1_1


Ako sa vám páčil dnešný diel? Dúfam, že ste sa dozvedeli niečo nové a dostali pár nápadov na svoju budúcu manikúru, čo určite musím vidieť! Posielajte mi fotky svojich nechtov na náš Facebook a pochváľte sa ostatným svojim umením. Tak zase nabudúce! :)

Zdroj: wikipedia.org, respekt.cz, pinterest, Art Wolfe, jboress_photography

 

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!