Nechty ako zo starého Egypta alebo ríše Keltov? Poddajte svoju manikúru lákavému tajomnu!

Inšpirácie - Nechty ako zo starého Egypta alebo ríše Keltov? Poddajte svoju manikúru lákavému tajomnu!

24.04.2018

Máte rady starodávne mýty a povesti? Rady si čítate horoskopy a premýšľate, kým ste boli v minulom živote? Zaujíma vás ezoterika, tajomno a veríte, že nič sa nedeje len tak? Výborne! Dnešná inšpirácia je pre vás ako stvorená!

Jar je už v plnom prúde a onedlho tu bude romantický prvý máj. Ešte predtým však prebehne veľmi dôležitý okamih, ktorý mal pre našich pohanských predkov veľký význam – filipojakubská noc, už známa ako "pálenie čarodejníc". Kelti tento sviatok pomenovali Beltain a oslavovali pri ňom nový život, energiu a pomocou ohňa vyhnali zlých duchov a myšlienky, ktoré sa nahromadili za dlhú a studenú zimu. To teda! Ešte stále nemám rozmrazené všetky labky. :)


Krása pohanskej voľnosti

Aby títo naši dávni predkovia lepšie pochopili beh času, boli veľmi úzko spätí s prírodou a podľa jej premien si prispôsobovali svoje životy. Niet preto divu, že jej často vzdávali hold rôznymi slávnosťami a rituálmi, ktoré boli zasvätené tiež bohom. Dnes po Keltoch nachádzame zvyšky opevnenia a iné archeologické nálezy, ich existencia a zvyky sú však dodnes opradené tajomstvom. Pretože však boli Kelti veľmi vyspelí a vyznali sa napríklad aj v astrológii a astronómii, zanechali nám tu stopy svojej bohatej kultúry ukryté v starodávnych runách alebo pôsobivých ornamentoch, ktoré sú aj v súčasnosti obľúbené na látkach aj v šperkárstve. A presne, aj na nechtoch! :)

fantasy_forest_by_renanrdgs_d7wt6hq


Keltskému nail artu dominuje zelená odkazujúca na prírodu, s ktorou bol tento kmeň spriaznený. Je jar, zelená sa práve hodí, čo poviete? V kombinácii so zlatým zdobením bude vaša manikúra hodná pravej keltskej bohyne! Môžete tiež vyskúšať temnejšie odtiene a s motívmi run zaspomínať na dávne príbehy a mýty ešte pred príchodom kresťanstva.

Nechty podľa horoskopu

tarot_reader_holding_cards

Astrológia, horoskopy a všetko s tým spojené je tu s nami už tisíce rokov. Prečo? Ľudia oddávna túžili po tom, aby zistili, čo sa im stane v budúcnosti a snažili sa na to prísť rôznymi spôsobmi. Čítali z oblohy, z ruky, vykladali karty... S veštcami a veštkyňami sa môžeme stretnúť v starých gréckych bájach, podľa všetkého však veštecké schopnosti neboli vždy to najlepšie, často boli takto obdarení ľudia tak nejako napoly alebo úplne blázniví. Bodaj by nie, keby som vedela, čo sa kedy komu stane, asi by sa mi tiež z toho hlava zatočila. :) Dnes máme namiesto tajuplných veštiarní rubriky v magazínoch a rôzne, väčšinou úsmevné relácie v televízii, kde vám oznámia budúcnosť po telefóne za nemalé peniaze. Z horoskopov a veštenia sa stal biznis, verím však, že niečo na tom stále predsa len je, nemyslíte? :)


Na nechtoch vyzerá astrologická tématika nádherne. Alebo vám učarovali lapače snov či tajuplné mandaly? Je pravda, že na rovné a presné ťahy to chce mať už trošku skúsenosť, ale začiatočníčky ani tak neprídu nakrátko! Ak si netrúfate na zložitejšie zdobenie či maľovanie, hádajte, čo bude vyzerať skvele a zvládne to úplne každá? Ak vás napadla technika "galaxy nail art", tak ste sa trafili priamo do čierneho. :) Čierna je však pre túto techniku málo, máte tiež zásoby úžasných trblietavých gél lakov kolekcie Star Glow?

Čas pre čarodejnice

maxresdefault

Už spomínané pálenie čarodejníc je našťastie už len temnou stránkou našej histórie, takže ak sa zaoberáte výkladom kariet, vyrábate bylinkové sirupy a sem tam aj počaríte nejakého toho muža svojím šarmom, nemusíte mať strach. :) Kedysi to však ženy nemali ani trochu ľahké. Stačilo jedno krivé obvinenie, napríklad na základe pomsty, kedy sa ohrdnutý muž nedokázal zmieriť s tým, že ho príslušná nechce alebo keď bola taká žena veľmi krásna, nadaná a svojou odlišnosťou či výnimočnosťou tak poburovala prudérnu spoločnosť. Ani páni však nezostali zďaleka ušetrení, aj tu sa trestal talent alebo nové objavy, ktoré sa Cirkvi úplne "nehodili do krámu", ako sa hovorí. Inkvizičné procesy so ženami boli však častejšie a na hraniciach zomreli ako "obyčajné" ženy z ľudu, tak aj známe historické osobnosti, určite si spomínate napríklad na Johanku z Arku. No a čierne mačky ako ja, to snáď ani nestojí za reč ... Uf uf, je super žiť v modernej dobe, že? :)

Dnes sa už nič také nedeje, my tak môžeme byť kým chceme a mať akékoľvek záľuby a koníčky. No a tiež môžeme mať tie najdlhšie a najkrajšie nechty! Ak je vám blízka mágia, sila bylín, a ešte vám pri čítaní pradie na nohách mačka, máte v sebe nepochybne časť čarodejníckeho ja. :) Iste sa vám tak budú páčiť dlhšie nechty do špičky v tmavých tónoch s nápaditým temným zdobením. Určite nie je nutné sa držať len jednej farby, čierna v kombinácii s fialovou, červenou alebo aj bielou bude vyzerať fantasticky. Nechty môžete ozdobiť trblietavými kamienkami, ktoré celkovú manikúru doslova magicky podčiarknu. :)

Múdrosť a tajomstvo starého Egypta

beautistas_cleopatre_egypte

Staroveký Egypt je fascinujúci už celé stáročia. Zachovali sa nádherné stavby, zdobené hrobky, vzácne spisy alebo umenie. Egypťania boli na svoju dobu naozaj vyspelí, položili základy lekárstva a tiež veľmi dbali o svoju hygienu. Príbehov a bájí je naozaj veľa, medzi tie najznámejšie určite patrí príbeh kráľovnej Kleopatry, nemenej ma napríklad zaujala aj kráľovná Hatšepsut, ktorá sa po tom, čo si sadla na trón, začala obliekať výhradne do mužského oblečenia, a dokonca nosila aj tradičné falošnú briadku, aby tak vystupovala ako faraón - muž. No čo, dnes nosíme predĺžené vlasy, kedysi si to dávali na bradu. :) Egypt nás oslňuje predovšetkým svojimi pokladmi, z ktorých mnohé skončili v rukách vykrádačov hrobov, iné však môžeme obdivovať v múzeách po celom svete, rovnako ako zachovalé hieroglyfy.

Práve hieroglyfy a iné zdobenie sa objavuje v nail arte v egyptskom štýle. Ak rada nosíte honosnú manikúru a hltáte egyptskú históriu, povesti alebo umenie, na nič nečakajte a vymodelujte si kráľovsky zdobené nechty! Zlatá sa tu priamo blýska, nebojte sa ani výrazných ozdôb alebo zalešťovacích pigmentov. Dobre vyzerajú geometrické obrazce, rôzne vlnky alebo jemné vzory. Ak si trúfnete, môžete sa so zdobením vyhrať, a na nechty tak preniesť podobu niektorého panovníka alebo boha. No a ak veríte, že po smrti na nás čaká ďalší život, ozdobte sa tiež nílskym krížom, ktorý je symbolom pre nesmrteľnosť a maľoval sa hlavne v hrobkách.

Dúfam, že sa vám dnešná inšpirácia páčila, a že ste sa tiež dozvedeli pár zaujímavostí - až sa vás budú kamarátky pýtať, aký význam má vaša manikúra, môžete im to hrdo vysvetliť. :) No a nemyslite si, zaujíma ma, ktorá z manikúr si vás získala! Určite mi píšte na náš Facebook, a v prípade, že už ste nejaké také nechty vyskúšali, rozhodne sa mi pochváľte fotkou. Prajem vám veľa vydareného nail artu!

Zdroj: pinterest

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!