NÁVOD: Oblečte svoje nechty do nestarnúcich džínsov!

Návody - NÁVOD: Oblečte svoje nechty do nestarnúcich džínsov!

16.07.2019

„Či je jar alebo zima, s džínsovkou je nám vždy prima!“, mohla by znieť nová pranostika inšpirovaná módou. V dnešnom článku si pripomenieme nestarnúcu klasiku v podobe denim módy a rozhodne nezabudneme na inšpiratívnu džínsovú manikúru. Tešte sa a čítajte!

Džínsovina ako nestarnúca klasika

Určite mi dáte za pravdu, pokiaľ o denim móde budeme hovoriť ako o nestarnúcej klasike. No schválne, spomeniete si na obdobie, keď džínsy boli out? Ja teda nie. Ihneď si vybavím krátke aj dlhé sukne, kraťasy, overaly, čelenky, zvonáče ... no, mohla by som pokračovať napríklad do večera. V podstate ide najčastejšie o bavlnenú tkaninu v keprovej väzbe, šitú do rôznych variácií, strihov a ladenú do modrých farieb.

Zaujímavosť: Už v 17. storočí boli prvýkrát použité textílie pripomínajúce dnešnú džínsovú módu. Išlo o pracovný odev námorníkov v talianskom Janove. Za asi 200 rokov vzniklo označenie „jeans“, ako skomolenina francúzskeho Genes. V 50. rokoch sa v Európe začali džínsy nosiť ako znamenie odporu proti konzervatívnej spoločnosti.


DIY džínsová manikúra

Iste ste si nemohli nevšimnúť bohatú galériu, ktorá vás sprevádza celým článkom. Pomaly by som sa mohla angažovať v novom nechtovom trháku Päťdesiat odtieňov modrej, čo myslíte :)?

Ale späť k podstatnému. Džínsová manikúra vyzerá jednoducho božsky. Z módy nevyjde snáď nikdy, a presne o to nám ide! Poďme si spoločne ukázať, ako túto krásku vyčarovať z pohodlia vášho domova. Použiť môžete ako gély, gél laky tak aj obyčajné laky.
Dominantu celej tejto krásy nám tvorí typická džínsová farba, teda odtieň modrej. Použite vhodnú modrú ako podklad nechta.

1)  Potom si vezmite štetček a zľahka ho ponorte do bielej farby. Stačí ho len trošku „pošpiniť“. Štětečkom pak opravdu len veľmi jemne prejdite po modrej farbe tak, aby sa na modrej zachytili len drobné biele stopy a vytvorili ste tak džínsový look. Efekt sa vydarí pri malých a rýchlych pohyboch ako vertikálne, tak i horizontálne.

2)  Bielou farbou zďaleka nekončíme. Použite zdobiaci štetček a na necht kreslite krátke biele čiarky symbolizujúce niť. Nakresliť môžete napríklad vrecká, zips lebo čipku. Keďže je čipka pomerne náročná, pomôcť si môžete štýlovou pečiatkou.

3)  Pokiaľ o vrecká a čipky na nechtoch nestojíte, pripravte si lepidlo a ozdobte nechty napríklad jemnými perlami alebo žiarivými kamienkami.

4)  Mrknite na doplňujúce video, do galérie a predstavte si, ako veľmi vám pristanú k perfektnému outfitu!Príjemne strávený čas pri letnom DIY nezabudnite zdokumentovať a pochváliť sa v komentároch na našom Facebooku alebo Instagrame, budem sa tešiť!

Zdroje:
youtube.com

nailbook.jp                 
vk.com
buzzfeed.com
frischlackiert.de
manicureit.com
morenailpolish.com
instagram.com
pinterest.com
wikipedia.org

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!