Malý výlet do minulosti: Navštevujte hrady a zámky so štýlovou historickou manikúrou

Inšpirácie - Malý výlet do minulosti: Navštevujte hrady a zámky so štýlovou historickou manikúrou

13.08.2019

Okrem dovoleniek pri mori sú v lete veľmi obľúbené výlety na hrady a zámky po celej Európe, takže ak aj vy patríte medzi týchto nadšencov, rozhodne čítajte ďalej!

História, hrady, zámky, zrúcaniny a starobylé časti miest, to bolo vždy moje. Na prehliadkach si vždy užívam každú miestnosť a hovorím si, ako by sa na takomto zámku asi bývalo. Ste tiež nadšená z výletov za minulosťou alebo hltáte historické filmy a obdivujete v nich nádherné kostýmy? Tak to ste tu správne, pretože si spolu aj dnes urobíme výlet za množstvom nádhernej a originálnej inšpirácie. Ideme na to!
dunguaire_castle_county_galway

Vojny, rytieri a erby

Ku stredoveku neodmysliteľne patria bitky aj dlho vlečúce sa vojny medzi rodmi, susednými krajinami i proti nájazdom zo Škandinávie i ďalekej Ázie. Určite si všetky vybavíte statočných rytierov v ťažkej zbroji, štíty a zástavy s motívom erbu rodu alebo kráľovstva, ku ktorému bojovník patril. Možno si spomeniete na tzv. vojnu ruží v Anglicku medzi Yorkom a Lancasteri, kde v bitke pri Bosworthe podľa legendy zaznela veta „Kráľovstvo za koňa! “, ktorú vyriekol kráľ Richard III., keď sa snažil zachrániť si holý život. A aj keď vo svete vojen a bitiek dominujú páni, nesmieme opomenúť jednu z najslávnejších hrdiniek, ktorá viedla do boja francúzske vojská za storočnej vojny a neskôr bola upálená za kacírstvo – spomeniete si, ako sa volala? :)
joan_of_arc

Prečo by ste sa teda na bojovníčku nemohli zahrať aj vy? V brnení by sa vám po hradoch cestovalo asi dosť nepohodlne, skúste si však vytvoriť manikúru pripomínajúcu zbroj, krúžkové košele, alebo sa inšpirujte niektorým z erbov. Čo vy viete, keby ste zapátrali po svojom rodokmeni, možno by ste zistili, že patríte do niektorého zo slávnych rodov!

Tip: Presne toto je okamih, kedy sa vám budú hodiť všetky metalické gél laky a kovové ozdoby, máte ich vo svojom kufríku dosť? :)


Krásné róby dám

Kým si páni vybavovali svoje účty na bojovom poli, starosti šľachtičien sa v stredoveku točili len okolo pár vecí, z ktorých však tou dozaista najatraktívnejšou bol výber látok na šaty. Krásne róby z nákladného brokátu, zamatu alebo hodvábu si mohli dovoliť naozaj len tie najbohatšie a najváženejšie dámy. Obliecť sa do takých šiat však bolo veľmi náročné a vznešené panie tak mali vždy svoju komornú. Na hradoch a zámkoch taká komorná bývala v izbičke hneď vedľa komnaty svojej pani, aby jej mohla byť okamžite poruke.
the_chamber_maid_brings_tea_1775_pehr_hillestrom


Nechty si tak môžete ozdobiť nádhernými vzormi pripomínajúcimi šaty, bude sa vám tak určite hodiť zlatá i rôzne glitrové zdobenia. Odporúčam vám tiež pečiatkovú metódu, s ktorou si takú parádu na nechtoch vytvoríte raz dva. :)

Dychberúce vitráže

Tiež tak obdivujete okná zostavené z malých farebných sklíčok? Ja by som na taký zázrak dokázala zízať celé hodiny!
8490826865_2dc58b66dc_bstained_glass_window_in_the_gothic_revival_chapel_streets_of_dublin_gothic_collection_jenny_rainbow

Zaujímavosť: Vždy som si myslela, že je to veľké okno, na ktoré sa následne maľovalo, ale omyl! Vtedajšia technológia totiž neumožňovala vyrobiť jeden veľký kus okennej tabule, okná sa tak museli zasklievať po menších kúskoch, avšak tento spôsob zasklievania sa nerozmohol len preto, že to inak nešlo, ale napr. stredoveký ideológ katedrálnej architektúry, opát Sugera, prikladal svetlu a farbe z veľkých okien mimoriadny teologický a liturgický význam, preto vitráže získali na popularite hlavne v katedrálach a kostoloch. Spájanie farebných skiel sa potom vyprofilovalo ako samostatné umelecké remeslo a v neskoršej dobe táto technika prenikla aj do svetských priestorov a domácností – zdobia sa ich okná a dvere alebo ich časti. Fíha!

Aj na nechtoch je táto technika stále nesmierne obľúbená, pretože ponúka toľko možností! Geometrické tvary, florálne motívy, trblietky, leštiace pigmenty, je toho veľa – pustíte sa do toho tiež?


Ako sa vám páčil náš dnešný výlet na hrady a zámky, už máte nápad na manikúru a chystáte si pomôcky? Určite mi potom posielajte fotky svojich manikúr do komentárov na náš Facebook, nech sa pokocháme! Inšpirujte sa!

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!