Liečba teplom aj chladom, to sú špeciálne masážne kamene Le Sfere Wellness!

Recenzie - Liečba teplom aj chladom, to sú špeciálne masážne kamene Le Sfere Wellness!

12.03.2019

Vždy ste chceli vedieť masírovať, ale na drahý masérsky kurz sa vám prave tiež dvakrát nechce? S masážnymi kameňmi Le Sfere Wellness sa masérkou môže hravo stať každá z vás! Mačka NANI vám v dnešnej recenzii ukáže, že je to naozaj jednoduché!

Masáže ako výstrelok súčasnosti?

Že sú masážne salóny a pomôcky výdobytkom dnešnej doby? Kdeže! Korene masáže siahajú až do praveku, keď si vtedajší ľudia rukami treli poranené miesta, v staroveku potom umenie masáže ovládli starí Egypťania a najväčším priekopníkom potom bola samozrejme Čína. Kamene na masáž potom využívali v Mezopotámii alebo Indii, ale najviac ich preslávili na Havaji, kde nie je núdza o sopky a horúce lávové kamene. Kto takú masáž lávovými kameňmi vyskúšal, mi dá iste za pravdu, že je to naozaj príjemné! Masáž je totiž veľmi dôležitou súčasťou starostlivosti nielen o krásu, ale predovšetkým o zdravie. Jednou zo základných podmienok pre krásne a kvalitné nechty aj vlasy je dobre prekrvená pokožka, ktorú docielite mnohými spôsobmi, avšak masáž patrí k tým najpríjemnejším. :)

Špeciálne masážne kamene Le Sfere Wellness sú skvelým a účinným riešením pre začiatočníčky i profesionálov. Čo všetko dokážu a aké sú ich výhody oproti klasickým lávovým kameňom? Ako sa s nimi pracuje? S akými problémami vám pomôžu? Mačka NANI pozná odpovede na všetky tieto otázky. Tak poďme na to!
gold_stone_2_orez

Vzhľad a vlastnosti kameňov Le Sfere Wellness

Masážne kamene Le Sfere Wellness sú vyrobené z kvalitných materiálov:

-          Borosilikátové sklo (masážna plocha kameňa)

Toto špeciálne sklo má nízku tepelnú rozťažnosť a odoláva lepšie teplotám vrátane teplotných šokov, takže sa nezničí chladom ani vysokými teplotami

-          Silikón (rukoväť)

Moderný, tepelne odolný a ľahko umývateľný materiál vo veľkej miere využívaný tiež v lekárstve

-          Špeciálna tekutina vo vnútri kameňov

Je netoxická a schopná udržať si stálu teplotu po dobu až 15 minút, vydrží teda po celú dobu kratšej masáže bez nutnosti opätovného nahrievania alebo ochladzovania

Masážny kámeň Silver Stone – chladivý

Tento kameň obsahuje tekutinu, ktorá po dvadsiatich minútach v mrazničke získa správnu teplotu na liečebnú procedúru chladom – tekutina však nezamŕza.
masazni_kamen_le_sfere_wellness_silver_stone_opravasilver_stone_1_wm

Chlad má nespočetné množstvo liečebných a regeneračných účinkov, masáž týmto chladivým kameňom sa používa najmä na:

-          Začervenanú a citlivú pokožku

-          Rozšírené póry a mastnú pleť

-          Opuchy členkov a ťažké, unavené nohy

-          Napätie v prsníkoch

-          Celulitídu

Veľmi účinné je tiež použitie spolu s hydratačným krémom po opaľovaní na slnku aj v soláriu, vďaka chladu krém lepšie prenikne do pokožky a maximálne ju hydratuje.

kraut_firm_w640_q70hedvabne_mleko_black_grape_w520_h520_q70

Masážny kameň Gold Stone – hrejivý

V tomto kameni je tekutina, ktorá sa nahreje na 45 °C – na nahriatie môžete použiť akékoľvek zariadenie, kde môžete nastaviť presnú teplotu, napr. ohrievač depilačného vosku. Vďaka unikátnym vlastnostiam si tekutina túto teplotu dokáže zachovať po celý čas masáže.
masazni_kamen_le_sfere_wellness_gold_stone_opravagold_stone1

Účinky tepla sú nespochybniteľné, masáž hrejivým kameňom sa používa najmä na:

-          Stuhnuté a namáhané svaly

-          Studené ruky a nohy

-          Napätú a unavenú pleť

-          Celulitídu

-          Stres a celkovú psychickú únavu

Tip: Účinok masáže sa vždy násobí s použitím kvalitných krémov alebo masážnych olejov.

maslo_w640_q70mangoa_w640_q70

Výhody oproti klasickým lávovým kameňom:

+ ľahko sa čistí klasickou dezinfekciou, nie je nutné ich dezinfikovať časovo náročnou procedúrou ako u lávových kameňov niekoľko hodín

+ sú rýchlo nahriate/ochladené a držia si dlhšie stálu teplotu

+ pri nahriatí nie je nutné čakať, až vychladnú, v prístroji s nastaviteľnou teplotou si teplotu navolíte samy a potom môžete rovno masírovať

+ nepotrebujete niekoľko kameňov, vďaka praktickej rukoväti jedným dokonale namasírujete a nahrejete/ochladíte celú masírovanú časť tela

Ja si myslím, že to znie viac než dobre, čo poviete? :) Každopádne dúfam, že sa vám dnešná recenzia páčila, určite mi tiež napíšte na Facebook, akú masáž máte najradšej, a ja sa budem tešiť zase nabudúce. Inšpirujte sa!

Zdroj: lifesaver.cz, arcocosmetici.com

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!