Krása, ktorá vám vyrazí dych! Inšpirujte sa zimou a majte nechty ako z obľúbeného Ľadového kráľovstva!

Inšpirácie - Krása, ktorá vám vyrazí dych! Inšpirujte sa zimou a majte nechty ako z obľúbeného Ľadového kráľovstva!

08.01.2019

Všetko sa blyští, z neba sa znáša sneh, ľadová nádhera pokryla zem ... a vaše nechty! Poďte sa s mačkou NANI pozrieť, aké by to bolo, keby kráľovná Elsa z Ľadového kráľovstva chodila na manikúru!

Vianoce sú možno za nami, ale zimu máme v plnom prúde! Snehová nádielka, cencúle a dokonale tvarované vločky odjakživa prinášali inšpiráciu najrôznejším umelcom, ale už v dávnych dobách ľudia verili, že jednotlivé ročné obdobia predstavujú bohovia alebo konkrétne osoby a prisudzovali im rôzne vlastnosti i podoby. V severskej mytológii sa tak môžeme stretnúť s bohyňou – obryňou Skadi, ktorá je považovaná za bohyňu lyží, zimy a hôr, u nás ako symbol zimy poznáme skôr Morenu, ktorá je na jar tradične hodená do rieky, na východe si zase určite spomenieme na Mrázika.
no_morana_boo_unto_you_f741485ddef04bdfaf1b45614f487b79sta_en_soubor

Nie je kráľovna ako kráľovna

Postavy symbolizujúce zimu poznáme aj z rozprávok – zlú a chladnú Snehovú kráľovnú od H. Ch. Andersena a tiež princeznú Elsu z animovaného filmu Ľadové kráľovstvo. Elsa nie je tak úplne bohyňou a na rozdiel od Snehovej kráľovnej je kladnou postavou, jej moc je skôr akýmsi prekliatím, s ktorým si nevie rady. Jej odvážna sestra Anna sa ju však vydáva nájsť, aby ich kráľovstvo zbavila večnej zimy. Ak ste túto rozprávku ešte nevideli, určite odporúčam. :)
elsa_anna_frozen
Každopádne je jasné, že Elsa je veľká parádnica, jej šaty sú proste úžasné a inšpirovali sa nimi aj návrhári a krajčíri plesových rób, takže si ich variáciu pokojne môžete obliecť aj vy na niektorý z blížiacich sa plesov. :)
Ani manikúra však nezostáva pozadu a dnes som pre vás našla naozaj množstvo inšpirácie, ako si vytvoriť malé Ľadové kráľovstvo aj na nechtoch, poďme na to!
9ab098422370aeef49ae248a05ad6d10frozen_prom_elsa_dresses

Jemné a ľadové

Ako vždy sa snažím potešiť aj zástankyne striedmejšej manikúry, preto si teraz ukážeme, že nádherné zimné nechty môžu mať aj tie, ktoré radšej nosia kratšie nechty alebo dávajú prednosť skromnejšiemu zdobeniu. Máte vo svojom kufríku modrý gél lak a nejaké tie trblietky? Výborne! Nalakujte si nechty niektorým z modrých odtieňov a ich konce vylepšite strieborným zdobením alebo ním jeden necht úplne pokryte. A je to!

Ďalším skvelým a jednoduchým tipom na vyladené zimné nechty je Stardust Effect, ktorý vašim nechtom dodá ľadový  vzhľad, či už ho použijete na svetlomodrý alebo biely gél lak.

Ktorá z vás má rada obrázky a maľby, môže skúsiť nechty vyzdobiť samolepkami alebo ak si trúfate, tak si na ne namaľovať vlastný motív. Čo napríklad snehové vločky alebo priamo veselého snehuliaka Olafa? :)


Všetok sneh, čo sa blyští

No a teraz prechádzame k nápadnejším manikúram, tešíte sa? :) Môžete sa naozaj vyblázniť, veľmi dobre bude vyzerať trblietavá nechtová bižutéria, rôzne odtiene glitrového zdobenia alebo na niektoré nechty môžete zakomponovať i techniku „pletených nechtov“. Kto by sa v zime nechcel predsa len trochu ohriať, že? :)

Určite tiež využijete samolepky so zimnými motívmi, na svoje si prídu tiež obľúbené leštiace pigmenty a ak chcete naozaj niečo extra, obohaťte svoju zbierku o niektorý z termo gél lakov modrých odtieňov – ten potom bude skutočne reagovať na mrazivé teploty tým, že zmení farbu! :)
Ako sa vám páčila dnešná ľadová inšpirácia? Vyskúšate niektorý z nápadov, alebo je to na vás už veľa? Posielajte mi svoje námety na náš Facebook, som zvedavá, koľko ľadových kráľovien tu vládne, inšpirujte sa! :)
Zdroj: Instagram, pinterest, pohanskykruh.com, wikipedia.org, disney.wikia.com, verafashion.com

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!