Dlhé nechty milované aj nenávidené - čo na ne hovoríte vy?

Inšpirácie - Dlhé nechty milované aj nenávidené - čo na ne hovoríte vy?

29.08.2017

V dnešnej dobe nájdete nechtový salón skoro na každom rohu a iste aspoň jedna vaša kamarátka sa zaoberá nechtovou modelážou, či už na profesionálnej úrovni, alebo to má ako hobby. Niet divu, že veľké množstvo žien nosí umelé nechty a návšteva manikérky je pre nich rovnakou samozrejmosťou ako pravidelná údržba u kaderníka. Určite si veľa z vás svoje ruky bez krásnych nechtov už ani nedokáže predstaviť, však? Hneď som si to myslela! :)

Manikérky majú k dispozícii širokú škálu materiálu a farieb, zdokonaľujú sa v rôznych zdobiacich technikách, a tak sa môžeme stretnúť s rozličnými úpravami nechtov. Časť žien dáva prednosť prirodzenému vzhľadu, preferujú francúzsku manikúru, pastelové farby, štandardnú dĺžku a konzervatívne tvary. Ďalším naopak nechýba odvaha viac experimentovať, preto u takýchto dám často vidíme výrazne farebné, nazdobené a dlhé nechty. Tak možno nastáva otázka, čo je ešte "v norme" a čo už extrém.

Zaujímajú vás netradičné a výrazné nechty? Pozrite sa na článok Extrémne tvary v nechtovej modeláži!

Hoci u nás nie sme zväzované tradíciou či náboženstvom ohľadom vzhľadu, je vždy potrebné zvážiť, či sa k nám extrémne výrazné nechty hodia a či s nimi budeme môcť robiť tie činnosti, ktorým sme sa doteraz venovali. Problém môže nastať v zamestnaní, keď napríklad kaderníčky či servírky umelé nechty až na výnimky vôbec nosiť nemôžu, rovnako ako zamestnankyňa niektorých obchodných reťazcov s potravinami alebo úradníčka. Veľmi dlhé nechty tiež nemusia byť vhodné pre užívateľky kontaktných šošoviek - predstava, ako si ich z oka dolujete päťcentimetrovými nechtami, je celkom komická a možno až nebezpečná. Au au ...

Aj tak existujú ženy, ktoré na svoje dlhé nechty nedajú dopustiť. Jednou z nich je aj bývalá americká atlétka Gail Devers, ktorá so svojou výraznou manikúrou vybojovala okrem iného tri zlaté olympijské medaily v behu na 100 m v rokoch 1992 a 1996. Bola tak známa nielen svojimi úspechmi, ale aj legendárnymi dlhými nechtami, ktoré boli považované za jej značku a imidž. Najdlhšími nechtami sa však pýši dnes sedemdesiatšesťročná Američanka zo štátu Utah Lee Redmond. Nechty si nestrihala od roku 1979 a tak s celkovou dĺžkou nechtov 8,65 m je zapísaná v Guinessovej knihe rekordov. Tak to je niečo! V roku 2009 však o svoje nechty prišla pri autonehode, rásť si ich už nenechá a hovorí, že sú zrazu rôzne činnosti oveľa ľahšie a zdá sa jej, ako keby jej ruky bez ťarchy dlhých nechtov vo vzduchu poletovali. Bodaj by nie, dokážete si predstaviť také dlhé pazúry? Ja teda nie, a to som mačka :)

V galérii sa pozrite, že aj veľmi dlhé nechty môžu byť krásne a zaujímavé, ale iné môžu snáď až naháňať strach. Sama si pamätám, že ako malú ma ženy s výraznými dlhými nechtami desili, v deväťdesiatych rokoch navyše frčali hlavne červenej farby, ktoré hrôzu ešte umocňovali. Dnes už našťastie letia oveľa krajšie a zaujímavejšie úpravy nechtov, koľkokrát až žasnem, aké umelecké diela sa dajú vytvoriť na jednom nechte! Na obrázkoch, ktoré som pre vás našla, tak okrem iného zistíte, že aj veľmi dlhé nechty môžu vyzerať úplne fantasticky, keď sa to vie. Kto si netrúfne vyskúšať priamo takto dlhé nechty, môže sa inšpirovať nápadmi na zdobenie, počkajte, až tú krásu uvidíte!

Páčia sa vám takto dlhé nechty? Už ste niekedy vyskúšali extrémnu dĺžku alebo tvar? Podeľte sa s nami o svoje dojmy a skúsenosti na našich facebookových stránkach a pripojte aj fotky!

Zdroj obrázkov: pinterest.com

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!