Denník mačky NANI: Starajte sa o svoju pleť. Zaslúži si to!

Návody, Ostatné - Denník mačky NANI: Starajte sa o svoju pleť. Zaslúži si to!

23.10.2018

Na starostlivosť o nechty a ruky si potrpím, to už všetky dobre vieme, ale tým to rozhodne nekončí. Starostlivosť o pleť je každodenný rituál, ktorý pozná každá z nás. Či už patríte medzi tie, ktorým stačí len čas od času odlíčiť očné linky, alebo máte po dome poschovávané dve desiatky vyživujúcich krémov, dnešný článok je tu práve pre vás!

Nie je tomu tak dávno, čo som hovorila o nutnosti správnej výživy pri nechtoch, a došlo mi, že som sa ešte nikdy riadne nevenovala produktom na starostlivosť o pleť. A to je chyba, ktorú treba napraviť! Čo by vo vašej výbave nemalo chýbať, aby ste mali tvár ako princezné?

Nečistoty, make-up a mastnota musia preč

gely_a_vody

Než sa začnete oháňať regeneračnými maskami a krémami, je potrebné mať pleť perfektne čistú. Nezáleží ani tak na tom, či si každé ráno nechávate hodinu času na perfektný make-up alebo vám postačí trocha maskary a vyrazíte medzi ľudí. Na konci dňa je pleť tak ako tak potiahnutá mastným filmom, na ktorom sa prichytia mikro čiastočky prachu aj rôznych iných nečistôt. Dlhodobé zanedbávanie tohto stavu môže viesť k zhoršeniu kvality kože, akné aj predčasnému starnutiu pleti.

Micelárnu vodu alebo pleťový gél voľte podľa typu pleti (mastná a problematická, suchá, normálna). Koža po aplikácii bude čistá, zjednotená, hladká, vyživená a hydratovaná. Tak, ako to má byť.N
edajte pupienkom šancu

Akné trápi mnohých prevažne v adolescentnom veku, ale často sa nám nejaký ten pupienok objaví, aj keď už tu nemá čo robiť. Môžu za to hormonálne výkyvy, genetické predispozície, alebo práve tie nešťastné neošetrovaná rozšírené póry, ktoré sa upchajú, zapália a bolestivý pupienok je na svete.

60242659_s

Pokiaľ s občasnou tvorbou nepríjemných pupienkov a čiernych bodiek bojujete, vyskúšajte gélovú masku Dr. Kraut. Kvalitný taliansky produkt bohatý na olej z čajovníka a levandule pomáha regulovať tvorbu kožného mazu. V spojení s hĺbkovým čistením dáva maska zbohom pupienkom aj čiernym bodkám. Koža je na dotyk hladká, tón jednotný a póry stiahnuté.

Tip: Ak túžite po niečom "silnejšom", siahnite radšej po detoxikačnej maske Dr. Kraut s aktívnym uhlím a čistým ílom. Tento druh masiek je v dnešnej dobe veľmi obľúbený pre svoje skvelé účinky. Íl pohlcuje toxíny a nečistoty, maz mizne, póry sa zmenšujú. Pleť je perfektne čistá, vyživená, hydratovaná a krásne sa rozjasní.

csm_kocostar_bannder_1000x1000_0020_ananas_slice_5a41411ed7Výživa sa nesmie podceniť

Čas od času je dobré pleti venovať nadštandardnú starostlivosť. Ideálnym pomocníkom pre unavenú pleť bez života je známa a obľúbená maska Kocostar. Isto si vzpomínate na článok, kde som masky na vlastnej koži testovala. Masku stačí aplikovať len raz za čas a pleť je po nej ako zamat. Navyše vás úplne rozžiari.

Novinkou sú Kocostar očné vankúšiky, ktoré pomáhajú odbúravať únavu a kruhy pod očami. Stačí chvíľa, a hneď sa budete cítiť aj pôsobiť o pár rokov mladšie. :)


N
ezabúdajte na pery68741450_s

Pery sú neoddeliteľnou súčasťou tváre a aj preto ich treba pripomenúť, keď hovoríme o starostlivosti o pleť. Pokiaľ chcete mať pery stále hladké, celistvé, bez popraskania, nezabúdajte ich v každej voľnej chvíli pretrieť balzamom na pery. Ochránite ich tak proti letnému vysušovaniu aj zimnému mrznutiu.

Navyše vaše bozky budú chutiť zmyselne po ovocí. Za seba môžem odporučiť malinový. Krásne vonia. :)
Aké máte skúsenosti so spomenutými produktmi, či už s maskami Kocostar alebo micelárnymi vodami vy? Myslím, že toho bolo dnes až až. Dajte mi vedieť na náš Facebook, už sa nemôžem dočkať vašich komentárov!

19754206_s

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!