Buďte kráľovnou letných večierkov - vyskúšajte luxusné orientálne nail art!

Inšpirácie - Buďte kráľovnou letných večierkov - vyskúšajte luxusné orientálne nail art!

10.07.2018

Začal čas letných dovoleniek, oddychu, ale aj bujarých letných večierkov a slávností pod holým nebom a vy práve premýšľate nad tým, akú manikúru zvoliť, aby ste boli neprehliadnuteľná? Stavte na luxusné trblietavé nail art inšpirované bohatými dámami z Blízkeho východu!

Dneska si naozaj mädlím ruky, pretože takú nádheru, akú som objavila pri svojich potulkách svetom, vám musím hneď predstaviť! V bohatom arabskom svete sa to totiž len tak blýska. Ako iste viete už zo školy, veľa štátov ako je napríklad Kuvajt, Omán alebo Saudská Arábia, zbohatlo na rope a miestni sultáni a papaláši sa doslova váľajú v zlate. Bohatstvo si tak spoločne s nimi užívajú aj ich manželky alebo dcéry, ktoré sa tak majú ako princezné. Nie všade však takéto dámy uvidíte v krásnych šatách, ortodoxné moslimky na verejnosti nosia nikáb alebo burku.
dubai
Zaujímavosť: S nechtami to praktizujúce moslimky tiež nemali až donedávna ľahké, pred modlitbou, ktorá prebieha niekoľkokrát denne, je nutné umyť si tvár a ruky tak, aby voda zvlažila skutočne každé miestečko, čo kvôli bežnému laku na nechty nebolo možné. Poľská firma Inglot Cosmetics však v roku 2013 prišla s riešením a vytvorila špeciálny priepustný lak, takže si moslimky už nemusia nechty niekoľkokrát denne odlakovávať alebo sa z manikúry tešiť iba v období svojej periódy, kedy je im modlenie odopreté. 

Každopádne je tu aj veľa žien, na ktorých by ste vôbec nepoznali, že sú moslimky. Obliekajú sa podľa západnej módy, líčia sa, farbia si vlasy a doprajú si naozaj nádherné manikúry. Ako o symbole luxusu Blízkeho východu sa najčastejšie hovorí o rýchlo sa rozvíjajúcom meste Dubaj v Spojených arabských emirátoch, kde nájdete tie najluxusnejšie hotely a pláže. Určite sa vám tiež vybavil miestny najznámejší hotel Burj Al Arab, ktorý má nie päť, ale rovno sedem hviezdičiek!
burj_al_arab_jumeirah_terrace_exterior_2_hero
Zaujímavosť: Pokiaľ by ste chceli ísť do tohto hotela na letnú dovolenku, vyjde vás týždenný pobyt s polpenziou na cca 120 000 Sk. Kto ide so mnou vykradnúť banku? ;)
6bcdb01262d87442a329261c50b83642

Hala, obývačka? Nie, toto je naozaj kúpeľňa. Predstavte si mať ju len pre seba!

Ak sa chystáte na nejakú takú hogo fogo dovolenku alebo sa hodláte stať kráľovnou večierka pod hviezdami, vaše nechty si zaslúžia ozajstný prepych! Odtiene striebornej a zlatej, trblietky, kamienky ... To ale nie je všetko! Určite ste si už všimli, že v našom e-shope pribudla jedna úplne úžasná novinka, a tou je nechtová bižutéria! Poviem vám, toto mi už v niekoľkých predchádzajúcich inšpiráciách dosť chýbalo, takže dnes to naozaj rozbehneme!


Ak nosíte rada dlhé nechty, krásne ozdoby sa na nich budú perfektne vynímať! Odporúčam však voliť radšej menej krikľavé farby, aby nechty nepôsobili lacno a gýčovito. Chcete byť predsa kráľovná, nie riaditeľka cirkusu. Pre podklad tak bude skvelou voľbou obľúbená francúzska manikúra alebo babyboomer, prípadne jemnejšie pastelové tóny. Nezabudnite ani na nepriestrelnú kombináciu zlatá / čierna!


Nechty s toľkými ozdobami sa vám páčia, ale úplne sa na ne necítite? Nevadí! Inšpirujte sa u týchto umiernenejších manikúr, nechty budú menej nápadné, ak ich skrátite, zmeníte tvar a použijete skôr telové odtiene. Úbytok bižutérie môžete efektívne vykompenzovať zalešťovacími pigmentami alebo niekoľkými kamienkami. Originálnym nápadom je tiež ozdobiť si nechty známym logom Chanel, vaše nechty tak budú priamo značkové! :)


No a pokiaľ stavíte skôr na vzory a ornamenty, potom ste tu tiež správne! Zatvorte oči a ponorte sa do sveta tých najkrajších a najdrahších látok a nádherných šiat arabských princezien. Uvidíte veľa pôsobivých vzorov a úchvatných farebných kombinácií! Druh tkaniny, ktorú ste si s Blízkym východom určite spojili, je damašek - tento druh tkaniny pochádza pravdepodobne z Číny. Do Európy sa dostal cez Sýriu, kde došlo v 12. storočí k značnému rozkvetu jeho výroby, takže sa začal nazývať podľa sýrskeho hlavného mesta. Ako malá som mala najradšej, keď mi mamka obliekla periny práve do damaškových obliečok, to sa mi potom snívalo! Kdeže nejaký krep ... :)


Na nechtoch si môžete vykúzliť všelijaké vzory inšpirované touto látkou. Samy o sebe sú veľmi ozdobné, aj keď malý kamienok alebo troška trblietok nikdy neublíži. :)


Ak ste si článok pozorne prečítali a prezreli všetky obrázky, určite je vám už jasné, že nechtová bižutéria nie je zbytočnosť, bez ktorej sa zaobídete, ale že vo vašej škatuľke krásy zaujme svoje pevné miesto a dovolíte jej čo najskôr urobiť vám z nechtov luxusné pazúriky! Pochváľte sa mi s tými svojimi aj na našom Facebooku, som zvedavá, ako sa vám naša novinka páči. Zatiaľ prajem vydarené letné dni a veľa inšpirácie!

Prihlásenie do newsletteru

Zaujímajú vás novinky zo sveta nechtového dizajnu? Nechajte mi tu svoj e-mail a novinky vám pravidelne zašlem rovno do vašej schránky!